Nasze salony to miejsca, w których kultura obsługi, fachowość i jakość usług stawiana jest przede wszystkim.

Zdrowie

W naszych salonach mają Państwo do dyspozycji gabinety okulistyczne, w których doborem szkieł zajmują się refrakcjoniści oraz lekarze okuliści. Lekarze okuliści wykonują również badania dna oka, badanie ciśnienia śródgałkowego itd.

Godziny przyjęć:

ul. Boh. Kragujewca 2

dr Grażyna Osińska – specjalista chorób oczu
środa: 15:00 – 17:00

ul. Królowej Jadwigi 18 róg z Dworcową

dr Grażyna Osińska – lekarz okulista, specjalista chorób oczu
wtorek: 15:00 – 17:00

Refrakcjoniści

mgr Jolanta Duda-Lipka
Mariusz Lipka

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja bezpośrednio lub telefonicznie.

 

zdrr_schOto kilka podstawowych pojęć okulistyczno-optycznych, z którymi mogą spotkać się Państwo w trakcie wizyt w naszych salonach:

krótkowzroczność – wada, w której moc układu optycznego oka jest zbyt duża, co powoduje, że widzenie na dalsze odległości jest osłabione.

nadwzroczność – wada, w której moc układu optycznego oka jest zbyt mała, co powoduje, że widzenie z bliska jest słabsze.

niezborność, czyli astygmatyzm – wada, w której moc optyczna w różnych płaszczyznach oka nie jest taka sama. Promienie padające do oka nie skupiają się na siatkówce w postaci punktu i obraz nie jest ostry.

presbyopia, czyli starczowzroczność – w wieku ok. 40 lat mogą wystąpić trudności w widzeniu bliskich przedmiotów. Spowodowane to jest zmniejszeniem elastyczności soczewki oka.

zaćma, czyli zmętnienie soczewki – to najczęstsza, uleczalna przyczyna ślepoty. Leczenie operacyjne, jeśli zmętnienie nie pozwala na prawidłowe wykonywanie czynności życiowych.

jaskra – w dużym skrócie termin używany do określenia grupy chorób, w których obserwuje się uszkodzenie nerwu wzrokowego spowodowane podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym oraz niedokrwieniem przedniej części nerwu wzrokowego. Skutkiem tego jest zanik włókien nerwowych i w rezultacie ubytek w polu widzenia i pogorszenie ostrości wzroku.

Wszystkich zainteresowanych poszerzeniem informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź bezpośredniego.